Ο εκδρομικός χώρος «Μάντρα του Καμπιού», βρίσκεται στα όρια του Εθνικού Δασικού Πάρκου Μαχαιρά, είναι ακόμη μια ένδειξη του πόσο πολυάσχολο και δημιουργικό είναι το Τμήμα Δασών Κύπρου.
Οι σκεπαστές ψησταριές του εκδρομικού χώρου δίνουν στους επισκέπτες τη δυνατότητα να μαγειρέψουν το φαγητό, διατηρώντας παράλληλα απόλυτη ασφάλεια τόσο για τους ίδιους όσο και για τη γύρω φύση. Δεδομένου ότι υπάρχουν τόσες πολλές ψησταριές, οι χωρητικότητα είναι 1600 ανθρώποι.